5. ročník mezinárodního turnaje

DOMINO  CUP r.2003

PROPOZICE TURNAJE

KATEGORIE:           Přípravka ročník 2003 a mladší

MÍSTO:                  Městský stadión Ostrava – Vítkovice, přírodní tráva hlavní fotbalové hřiště, nebo umělá tráva 4.generace vedlejší hřiště,  Závodní ulice, 703 00 Ostrava-Vítkovice, tel.:+420 595 701 020,  www.arena-vitkovice.cz. (vzhledem k probíhající rekonstrukcí Městského stadiónu ve Vítkovicích bude hřiště pro turnaj upřesněno cca 7 dnů před zahájením)

DATUM :               8. září 2013, začátek v neděli od 8.00 hodin, předpokládaný konec turnaje v 16.30 hodin

STARTOVNÉ:            1 900,- Kč/mužstvo(75 EUR, 300 PLN) - je určeno na nájem hřiště, pitný  režim, kvalifikované rozhodčí (FAČR) a ceny pro hráče (medaile pro všechny týmy). V ceně startovného je zahrnut oběd pro hráče a trenéry v počtu 13+2

HRACÍ SYSTÉM:      4 skupiny po 6.-ti týmech, hraje se každý s každým. První 2 týmy z  každé skupiny postupují do Zlaté skupiny, třetí a čtvrté týmy ze skupin hrají Stříbrnou skupinu a poslední 2 týmy ze skupin hrají Bronzovou skupinu. Zápasy ve Zlaté, Stříbrné a Bronzové skupině se hrají systémem play off. Rozlosování a časový sled utkání bude dodatečně zaslán.

HRACÍ DOBA:           1x16 minut, může být změněna dle počtu účastníků

POČET HRÁČŮ:        6+1, střídání hokejovým způsobem. Na soupisce může být uvedeno max.13 hráčů + 2 trenéři

BRANKY, MÍČ:          2x5m, míč velikost 4

HRACÍ PLOCHA:      55x30m, hraje se na čtyřech hřištích souběžně

ROZHODČÍ:              zajistí pořadatel, platba za rozhodčí dle směrnic ČMFS

PRAVIDLA:               Hraje se dle běžných pravidel FAČR + upřesnění dle přílohy, viz. „Pravidla pro tento turnaj“

HODNOCENÍ:          V základních skupinách – celkem vstřelené branky, vzájemný zápas, menší počet obdržených branek, penaltový rozstřel. Ve Zlaté, Stříbrné, Bronzové skupině – zápasy play off, v případě nerozhodného výsledku následují 3 pokutové kopy, poté po 1 kopu každý tým až do rozhodnutí

CENY:                        první 3 místa poháry, medaile, diplomy, ostatní medaile, diplomy.

NEJLEPŠÍ BRANKÁŘ

NEJLEPŠÍ HRÁČ

NEJLEPŠÍ STŘELEC

SOUTĚŽE SPECIAL:  Penalty maminek o věcné ceny fa LIBROS – neděle 8.9.2013

OBČERSTVENÍ:        v místě bufet, restaurace

DIREKTORIÁT:        ing. Pavel Sikora, GSM: +420 739 546 205, sikora@arena-vitkovice.cz

Pozn. č.1:              Pro účastnické týmy máme sjednané ubytování v přilehlém hotelu Clarion (****) za 600,- Kč/osobu a v hotelu Puls (***) za 400,- Kč včetně polopenze (snídaně + večeře). Ať se vyhneme zdržování při check- in, žádáme tímto účastnické týmy o zaslání předběžné soupisky hráčů a realizačních týmů (data narození, čísla OP).

Pozn.č.2:               Na předání cen a medailí přislíbili osobní účast známí sportovci z  Ostravska, proto dopředu žádáme všechny účastníky, aby setrvali až do závěrečného vyhlášení výsledků.

Pozn č.3                Platné registrační průkazy (kdo má), karta zdravotní pojišťovny s sebou. Za chování a bezpečnost hráčů v celém areálu a za veškeré osobní věci zodpovídá vedoucí mužstva !!!

PRAVIDLA PRO TENTO TURNAJ

1.Pořadatel:             PVF 2003, o.s. ve  spolupráci s firmou Robert Marek – DOMINO

2.Termín:                 8.9.2013

3.Místo konání:        Městský stadión Ostrava-Vítkovice

4.Účastníci:              24 mužstev rozdělených do 4 skupin po 6 týmech

5. Zahájení:               sraz nejpozději 30 minut před prvním utkáním, zahajovací zápasy začínají v 8.00 hodin

6. Závěr:                    Neděle 8.9.2013 16.30 – 17.00 vyhlášení výsledků

Hřiště:                       55x30m, branky 5x2m

Hrací doba:           1x16 minut, přestávka 3 minuty. Hraje se dle centrálního času na časomíře, utkání na všech hřištích začínají ve   stejný            čas po ukončení produkce hudby, která vyplňuje přestávku.

Počet hráčů:            6+1, střídání hokejovým způsobem, střídající hráč může nastoupit, až jeho spoluhráč opustí plochu u své střídačky. Střídání mimo prostor střídaček potrestá rozhodčí napomenutím hráče, který pravidlo porušil

Auty:                        se vhazují

Volné kopy:              všechny přímé, pouze za výkop (výhoz) přes půl nepřímý, zeď 5m od míče

Výstroj hráče:           dres, trenýrky, štulpny, kopačky, holenní chrániče

Hra brankáře:         Míč z autu za brankou smí brankář vykopávat nebo vyhazovat z brankoviště, a to pouze na vlastní polovinu hřiště (míč       musí převzít nebo tečovat libovolný hráč z pole). Při porušení se nařizuje nepřímý kop z půli hřiště ve prospěch soupeře. Brankář smí hrát rukama pouze v brankovišti. Hra brankáře mimo brankoviště se trestá nařízením pokutového kopu. Osobní trest se neuděluje. Chytí-li do rukou brankář v brankovišti míč ze hry (mimo malou domů), může rovněž vyhazovat nebo vykopávat, a to opět na vlastní polovinu hřiště – může si však míč libovolně posunout mimo brankoviště a je posuzován jako hráč z pole.

Malá domů:            Posuzuje se jako ve fotbale na velkém hřišti, tzn. že brankáři je možno přihrát. Avšak chytne-li brankář míč do rukou po úmyslné malé domů zahrané spoluhráčem nohou od kolena dolů, nařizuje rozhodčí pokutový kop.

Pokutový kop:        Vzdálenost 7m od branky. Je nařízen za úmyslnou malou domů, dále pak za ruku brankáře mimo brankoviště a také    v případě, že v prostoru brankoviště dojde k přestupku hráče, za který se v poli nařídí přímý kop.

Vyloučení:               Žlutá karta – 2 minuty s návratem po obdržené brance, pokud ŽK obdrží současně hráči obou mužstev, hraje se dále 5+1 a hráči nesmí zasáhnout do hry, i když padne branka Červená karta – hráč je vyloučen do konce zápasu, avšak mužstvo je oslabeno o jednoho hráče z pole podobu 2 minut a platí podmínky viz.výše